حق

یادداشت های کم بیش روزانه یک دانش آموز
فالحق ما رضیتموه، والباطل مآ اسخطتموه
--------------------------------------------
حق آن است که آن را شما پسندیده،
و باطل آنچه شما از آن خشمگین باشید...


...........
آدرس قبلی : paramsy.blogfa.com
پیوندها

۲ مطلب در مهر ۱۳۹۲ ثبت شده است

چهارشنبه, ۱۷ مهر ۱۳۹۲، ۰۱:۰۶ ب.ظ

ما جین می پوشیم ، پس آزادیم

تقریبا اکثر عکس العمل ها بعد از گفته های مضحک نتانیاهو ، را جع به جین و ... این شد که همه بگویند " ما جین می پوشیم ، پس آزادیم " اما هیچ کس نگفت ما " جین نمی پوشیم پس آزادیم" .

از مطرح کردن این موضع خیلی خوشحال شدم چون سوالی را در ذهن حزب اللهی های جین پوش به وجود آوده که مگر جین چه پیامی  دارد که نتانیاهو باید فکرکند که پوشیدن آن در  ایران ممنوع است؟ 

حدود یک سال پیش یادداشتی راجع به پوشش های خاص حزب اللهی ها منتشر کردیم که دوستان برچسپ طالبان را لطف کردند اما باز هم از همان دوستان سوالی دارم و آن اینکه فرق بین کراوات و شلوار جین چیست؟ آیا  اگرعادی شدن برای کراوات هم صورت بگیرد ، فرقی با جین پوشیدن دارد؟  

اما اگر هر دو را به دید پوششی نگاه کنیم که سنخیتی با فرهنگ ما ندارد ، شاید راحت تر  بتوانیم قضاوت کنیم. شاید مسئله تکراری تفاوت ظاهر و باطن باز هم مطرح شود اما باوجود این باید این نکته را هم یاد آور شد که غیر ممکن است که عقاید تاثیری در پوشش نداشته باشدو پوشش تاثیری در عقاید

..........................

این عکس از لحاظ شلوار جین پاره زیر چادر 

 

۱۲ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۱۷ مهر ۹۲ ، ۱۳:۰۶
حق ...
سه شنبه, ۹ مهر ۱۳۹۲، ۰۴:۵۵ ب.ظ

قسمت چهارم/ پوریم

قسمت قبل از  نمونه ای دستکاری یهودیان در تاریخ ایران باستان مثالی ذکر شد و این سوال مطرح شدکه دلیل وجود  تاریخ سازی ها چیست؟

نام کوروش در مجموع در 19 بند در تورات ( با کم و زیاد هایی در نسخ متفاوت) آمده است. وشاید بتوان این دستکاری ها را دلیلی برای اعتبار بخشی به وجود کوروش درتاریخ دانست.

اما درادامه به بخشی از تاریخ هخامنشیان اشاره میکنیم که برخلاف جعلیات تاریخی که مانور ها و تبلیغات فراوانی بر آنها صورت میگیرد ، اغلب باستان شناسان ، ورود به این مبحث را ممنوع میدانند.

 

پوریم ، نقطه ای مبهم و جنجال بر انگیز در تاریخ باستان.

              

 

 بعد از داریوش،خشایار شاه به قدرت می رسد. او صدر اعظمی یهود و البته بسیار ثروتمند به نام «مردخای»داشت.خشایارشاه(یا همان اخشورش به روایت تورات)عاشق خواهرزاده مردخای بود.این معشوقه جوان« استر » نام دارد.دختری که به پاس خدماتش به اشراف یهود،یکی از رساله های تورات به نام او نامیده شده،«رساله استر».خشایارشاه وزیری ایرانی داشت به نام«هامان»که با رفتار یهودیان دربار هخامنشیان با مردم ایران بسیار مخالف بود.یهودیان رخنه کرده در دربار مالیات های زیاد و سنگینی را از اقوام ایرانی می گرفتند و ظلم و ستم فراوانی به آنها می کردند.تا اینکه هامان تصمیم به قیام در برابر این وضعیت گرفت.خبر تصمیم به قیام «هامان» که به مردخای رسید،پس از مشورت با استر به فکر نابودی هامان افتاد.بنابراین استر با نوشاندن شراب به خشایارشاه حکم قتل هامان ، ده پسرش و مردمان ایرانی هم داستان با او را گرفت*.سربازان ارتش تحت فرمان یهودیان در طی دو روز(یعنی 14 و 15 ماه آذار»دست به قتل عام مردمان ایرانی ساکن در فلات مرکزی سرزمینمان زدند و به غیر از کشتار سیصد نفر از  بزرگان ایرانی مخالف ظلم و ستم یهودیان،بنا بر روایت خود تورات(رساله استر،باب 9)در این دو روز 77 هزار نفر از مخالفانشان را کشتند.بعد از آن به فرمان استر به خاطر کشتار هامان،ده پسرش و بیش از 77 هزار ایرانی جشنی بزرگ در دربار و میان یهودیان برپا شد و از آن سال به بعد بر یهودیان واجب شد که این دو روز را جشن بگیرند. جشنی برای قتل عام اقوام ایرانی،جشنی برای به راه انداختن یک هلوکاست واقعی بر علیه ایرانیان. آنها این واقعه را«پوریوم»نامیدند.- شاید جالب باشد که بدانید در حال حاضر در فلسطین اشغالی،هرساله صهیونیست ها این جشن را بسیار با شکوه،همراه با پایکوبی و مستی برپا می کنند-1

 

                         

 

                        

در روزهای پایانی سال 1390 اتفاقی جالب در عرصه سیاست رخ داد. در 7 مارس، نتانیاهو در دیدار با اوباما نسخه‌ای از کتاب اِستِر (Esther) را به او هدیه داد. کتاب استر (מגילת אסתר) یکی از بخش‌های عهد عتیق یا همان تورات است که این واقعه در آن ذکر شده است.

-------------

کمال تشکر را از سرکارخانم مرعشی دارم

۳ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۹ مهر ۹۲ ، ۱۶:۵۵
حق ...